Güvenli Elektronik Kart Paykwik Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Günümüzde teknolojilerin gelişmesi çoğu zaman iyi sonuçlansa da bazı durumlarda istenmeyen hırsızlık, hesap ele geçirme gibi birden fazla olayların gerçekleşmesine neden olmaktadır. Bu tatsız olayların engellenmesi için bankacılık konusunda sürekli olarak güncel bir sistem uygulanarak hesapların korunması sağlanmaktadır. Bunlardan yeni olan bir güvenlik çeşidi ise paykwik elektronik para kart kullanımıdır. Bu kullanımın arttırılmak istenmesinin neden oluşabilecek güvenlik sorunlarını en aza indirmek ve güvenli alışveriş yapabilmektir.
 

 Paykwik Nedir?

              
 Çoğu alışverişlerde online olarak gerçekleştirilen ödemelerde güvenli bir şekilde yapılmasında ve herhangi bir sanal saldırı durumunun gerçekleşmemesi için kullanılan ve adına paykwik10 yada paykwik denilen elektronik para kartıdır.
 

 Paykwik Nasıl Kullanılır?

 
 Belirli limitlerde ki ihtiyaçlara göre satın alınan kartlardan sonra SMS ve ya E-mail ile gelen PİN kodu kullanılarak kart kullanıma açılmış olur. Daha sonra kullanmak istediğiniz ve alışveriş yaptığınız sitenin ödeme bölümünde ki seçenekler kısmına gelinir ve ödeme tipi olarak elektronik kart ile ödeme grubu seçilir. Çıkan ekranda satın alınan paykwik kartınızın PİN kodunun gerekli alanlara girmesi ile ödeme işlemlerini bu kadar kolay bir şekilde tamamlamış olursunuz.