Paykwik Neden Güvenli?

Sanal alışverişlerde paykwik10 kullanımı oldukça arttı. Bunun sebebi kartın yüzde yüz güvenlik sağlamasıdır. Daha önce paykwik kullanmamış olanlar, bu güvenliğin sebebi hakkında sorular yöneltmektedir. Kartın güvenliğini sağlayan oldukça etkili yöntemler bulunmaktadır.
                                         

  Tek Kullanımlık Şifre

 
 Paykwik, satın alındıktan sonra sahibine tek kullanımlık bir şifre ile verilir. Bu durum, kartın ikinci kez kullanılmasına engeldir. Sanal alışverişte bu durum, kartın hatalara sebep olayacak şekilde korunması anlamına gelmektedir. Kartın şifresi bir kez girildikten sonra, ikinci kez kullanıma kendisini otomatik olarak kapatır.
 

  Güvenlikte Mükemmel Önlem

 
 Paykwik kartın, alışveriş limitinize uygun miktarları vardır. 10 Euro'dan başlayarak, kendi limitinize en uygun kartı seçmeniz sağlanır. Bunun sebebi, kartı yalnızca tek alışveriş veya ödemede kullanacak olmanızdır.
 
 Kartı satın alırken size verilen şifreyi tek kez girersiniz. Ardından alışverişiniz tamamlanır. Ve kart kullanıma kapanır. Bundan sonra, şifre birilerinin eline geçse dahi, kart kullanımda olmadığından kötü niyetli kullanılamaz.
 
 Alışveriş sonrasında kartınızın içinde hala para kalmışsa, bunu bozdurma işlemi ile geri alabilirsiniz. Bu avantaj, Paykwik kartın yüzde yüz güvenli olmasının sebebidir.